Střední průmyslová škola elektrotechnická v Žatci

Dne 21.9.2022 se v naší škole, ve spolupráci s firmou Datalife, pro studenty konala přednáška s názvem „Finanční gramotnost“. Obsahem přednášky bylo zamyšlení se nad svou budoucností, jak spravovat své finance. Děkujeme Datalife!

Den otevřených dveří na SOA a SPŠE Žatec
Dne 13. 9. od 9 do 17 hodin proběhne na SOA a SPŠE Žatec první Den otevřených dveří ve školním roce 2022/2023. Zájemci se mohou těšit na představení našich studijních oborů, zejména těch nových, o které byl loňský školní rok velký zájem – na SPŠE Žatec se jedná o obor Informační technologie, na SOA Žatec jde pak o obor Provoz a ekonomika dopravy. Kromě nových oborů školy nabízejí také obory Elektrotechnika a Obchodní akademie, které mají dlouholetou tradici. Seznámíte se rovněž s pedagogickým sborem a příjemným prostředím, ve kterém studium probíhá. Tak neváhejte a přijďte se k nám podívat!

22. dubna jsme se se žáky naší školy zúčastnili jubilejního 10. ročníku Technodays v Městském divadle v Chomutově. Nejprve jsme si prohlédli stánky všech vystavovatelů a následně jsme si vyslechli zajímavou přednášku od ČVUT „Energie dopravy v čase“. Technodays jsme si velmi užili a budeme se těšit na další ročník této akce.

Elektromobilita, umělá inteligence, kyberbezpečnosti či kryptoměny jsou technologické trendy, které jsou velkým tématem současného světa. A protože se naše škola o technologické dění zajímá, nemohli jsme chybět na Technologické olympiádě, která si klade za cíl přispět k lepšímu pochopení technologických trendů. Školní kolo této olympiády proběhlo 1.4., ti nejlepší z nejlepších se utkají ve finálovém kole, které proběhne dne 22.4. na pořádající Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze. Tak držte palce našim studentům, aby postoupili až do finále!

Strana 1 z 6